السّلام علی الصّدّیقة الطّاهرة، فاطمة المرضیّه، بنت رسول الله، صلّی الله علیه و آله. و السّلام علی ولیّ الله الأعظم، ارواحنا فداه و عجّل الله فرجه.
پیام گروه نویسندگان ؛ هرگونه کپی برداری از وبلاگ بدون ذکر منبع شرعاحرام بوده و در صورت مشاهده پیگرد قانونی خواهد شد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع میباشد

خدای خوب و بنده بد

السلام علیک یا فاطمه الزهرا(س)

در روایت اومده که خداوند برای هر بنده اش که یک کار خوب انجام بدهد 4 حسنه و برای هر بنده اش که یک گناه انجام بدهد یک گناه در کارنامه اعمالش می نویسد اما در مقابل حدیثی داریم که میگه وای به حال کسانی که گناهشان بیشتر از کارهای خوبشان باشد .همیشه برای من جالب بود که چطور امکان داره که کسی با وجو این همه تخفیفی که از جانب خدا آمده باز هم کارنامه اعمال بدشان سنگین تر  باشد. شاید بهتر باشه که دید خودمون رو نسبت به خدا عوض کنیم خدایی که این قدر تخفیف برای انسان در نظر گرفته اون خدای بدی نیست که خیلی از روشنفکر های اسلام هراس فکر می کنند .شاید بهتر هست ما خودمون ، خودمون رو مقصر بدونیم که اینطور در همه حال و در همه وقت در حال گناه هستیم چه زمانی که تلویزیون تماشا می کنیم یا اینکه در حال قدم زدن در خیابون ها هستیم .شاید اگه مقداری فکر کنیم که مشکل اصلی رو ما داریم و خودمون رو اصلاح کنیم خدا باز هم به ما تخفیف می دهد و کارنامه ما رو درست می کنه .


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۳/۱۱/٢۱ توسط گروه نویسندگان

لوگوی همسنگران
تمامی حقوق این وبلاگ برای عمار سید علی محفوظ و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.